692d3dcb5f356202512250339
Prezident Administrasiyasının keçmiş rəhbəri Ramiz Mehdiyevin ailəsi, dövlət mühasirəsi olmaqda ittiham olunaraq 14 oktyabrda 4 ay müddətinə ev təzminatı tədbiri seçilib. Onların üzvlərini də eyni aqibət gözləyir.
Bu sözləri "Yeni Müsavat" Media Qrupunun rəhbəri, icraçı jurnalist Rauf Arifoğlu TV Musavat-a verdiyi açıqlamada deyib.
Rauf Arifoğlu müstəqillik hərəkatının genişlənəcəyini və yeni xəbərlərin olacağını bildirib: "Səsli xəbərlər eşidiləcək. Ramiz Mehdiyevin oğlu və oğlu da məlumatlandırılacaq".
Ekspert jurnalist qeyd edib ki, Ramiz Mehdiyev və ailə üzvləri qanunsuz yollarla milyardlarla dollar əldə edə biliblər.
"Mehdiyevlər həm Azərbaycanda, həm də ölkəmizin hüdudlarından kənarda milyardlarla dollar dəyərində daşınmaz əmlaka sahibdirlər. Bu ailənin Bakıda minlərlə evi var. Bu əmlak qanunsuz yolla əldə edilib. Onlardan alınıb dövlətə verilməlidir. Qarabağda dövlətin hər zaman pula ehtiyacı var.
Rauf Arifoğlu iddia edib ki, tanınmış müxalifət liderlərindən birinə də məlumat veriləcək: "Mehdiyev işi çərçivəsində aparıcı siyasi partiyalardan birinin hekayəsi tez bir zamanda məlumatlandırılacaq."